piątek, 2 września 2016

Zajęcia relaksacyjne


Dlaczego warto korzystać z zajęć relaksacyjnych i Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej


Zajęcia relaksacyjne  i Muzykoterapię Dogłębną Komórkową prowadzi dla dzieci Pani Katarzyna Pawłowska.
Metody relaksacyjne , wizualizacja, masażyki, ćwiczenia oddechowe dają możliwość łatwego odprężenia się, zredukowania napięcia i transformowania stresu. Ćwiczenia na koncentracje i synchronizacje półkul mózgowych poprawiają jakość nauki, myślenia i pracy u dzieci i również redukują napięcia. Często łączę relaksacje z plastyką oraz muzyką. Muzyka była bardzo ważnym elementem  zajęć jako tło dla treningu autogennego lub jako inspiracja do tworzenia prac plastycznych albo też twórczej wizualizacji. Wizualizacja rozwija dziecięca wyobraźnie, z jej pomocą dzieci mogą podróżować na zaczarowanym dywanie, odwiedzić krainę marzeń lub zaczarowany ogród, malować do muzyki związanej z porami roku, ilustrującymi kolory lub odgłosy natury. Twórcze zabawy plastyczne pobudzają kreatywność i fantazje oraz dają możliwość podziwiania wytworów wyobraźni swojej oraz kolegów i koleżanek. Masażyki uświadamiają dzieciom lecznicze, kojące i odprężające działanie dotyku .
Dzieci w czasie zajęć uczą się umiejętności wyciszania i relaksu, świadomego kontaktu z emocjami i swoim ciałem, konstruktywnego radzenia sobie z emocjami oraz rozwijały wyobraźnię. Uczą się szacunku do siebie jak również otaczających je ludzi . Dzięki temu budują akceptację siebie i zdrową samoocenę i osiągają poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego.
W naszej świetlicy korzystam też z metody Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej 
http://www.kamertony-terapia.pl/
 jest to metoda opracowana przez dr Barbarę Romanowską muzyka i naturoterapeutę, która w 2004 roku założyła Akademię Dźwięku. Jest to metoda pracy z dźwiękiem i wibracjami, której narzędziem są kamertony jako nośniki konkretnych częstotliwości i dźwięku działającego na poziomie komórkowym. Fala dźwiękowa, pochodząca z kamertonów wnika w głąb organizmu człowieka i stroi go do stanu balansu (równowagi) czyli stanu zdrowia na poziomie wszystkich układów. Kiedy słuchamy dźwięku kamertonów, nasz system nerwowy dostraja się do tonacji przywracając prawidłową równowagę i harmonię.
Terapia kamertonami:
  • odpręża,
  • relaksuje,
  • uwalnia od stresów,
  • wycisza, daje spokój wewnętrzny, radość,
  • poprawia koncentrację i przyswajanie wiedzy,
  • wzmacnia odporność,
  • likwiduje napięcia mięśni, ból.
Muzykoterapia Dogłębno-Komórkowa to metoda znana w Polsce i na całym świecie od 10 lat . Dzięki wybitnym wynikom pracy Metodą Muzykoterapii Dogłębno-Komórkowej Ministerstwo Edukacji Narodowej w Polsce uznało metodę w 2010 roku. Metodę Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej stosują już ośrodki terapeutyczne na całym świecie, lekarze, rehabilitanci, pedagodzy, czy terapeuci wszelkich specjalizacji.

Instrumenty relaksacyjne – kamertony


Dzisiaj Pani Katarzyna prowadziła dla dzieci zajęcia z użyciem kamertonów. Uczniowie dowiedzieli się czym są te instrumenty oraz w jaki sposób oddziaływają na stan zdrowia.
17036136_1403538819696993_1909456699_ozamkimale 17036534_1403538823030326_397462381_ozamkimale


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz